Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

WITAMY!
onasZajmujemy się od 1992 roku hodowlą koni w dwóch działach:
  • Duże konie- taranty
  • Kuce sportowe - srokate i taranty
Kuce utrzymujemy w pełnym wyborze wzrostu, prowadzimy równiez dział kuca felińskiego, współpracujemy w tym temacie ze znanym hodowcą tych kuców
p.Wojciechem Kniaziukiem oraz z Prof.Ryszardem Kolstrungiem, Prezesem Towarzystwa Hodowców Kuca Felińskiego w Polsce.

Jesteśmy absolwentami dwóch uzupełniających się wydziałów Akademii Rolniczej w Szczecinie: Edyta - zootechnicznego, Krzysztof- ogólnorolnego. Odebralismy zatem stosowne do wykonywanego zawodu i życiowej pasji 
wykształcenie, które uzupełniliśmy kursami instruktorów jeździectwa.

 Przygodę z końmi rozpoczęliśmy w AKJ w Szczecinie. Edyta - ja jako niespokojny duch robię sobie czasem krótkie wycieczki. Jedną z nich był udział w szkoleniu koni do Szwadronu Rzeczpospolitej Polskiej pod okiem trenera Wojciecha Mickunasa. Ponieważ uważamy, że uczyć sie trzeba od najlepszych, udałam się do pracy do renomowanej stadniny koni trakeńskich i reńskich, gdzie spędziłam 3 miesiące i wróciłam pełna nowych wrażeń i pomysłów.

 Od czasu do czasu (szczegóły w aktualnościach) udajemy się z naszymi konikami i małymi zawodnikami na zawody w skokach, ujeżdżeniu lub powożeniu, aby sprawdzić nasze umiejętności. Podnosimy  również nasze kwalifikacje. Zostałam przyjęta na kurs instruktorów sportu PZJ. Niestety poważna kontuzja ręki nie pozwoliła na ukończenie (ale wszystko przed nami).

Bez Krzysia nie byłoby naszej stadninki. To on na codzień ponosi trudy obsługi koni, karmienia, itp. Czuwa nad porodami u klaczy i zrywa nas w środku nocy, bo to "już" i trzeba iść odebrac źrebaczka. Dba również o kopyta naszych koników.

 Rośnie nam już też nowe pokolenie koniarzy: Darek nasz firmowy jeździec, uwielbia skoki i tzw trudne,
temperamentne konie oraz mała Basia, która na razie jeździ na koniach, z których "wyrósł" starszy brat. Oboje mają już pierwsze, całkiem udane starty za sobą. Darek startował już w powożeniu pony, skokach na ogierku welsh Alf maści izabelowatej. Teraz przesiadł się na większego konia tarantowatego wałacha Bawarian.
 do góry